Yarışmacılar

Yarışmacılar

HOLLANDA TEMSİLCİSİ: ELCAN RIZAYEV

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Hollanda’yı besteci ve şarkıcı Elhan Rızayev temsil edecek. Sahne adı Elcan olan şarkıcı Bakü’de dünyaya geldi. Elcan, müzik eğitimini Azerbaycan Müzik Akademisi’nde aldı.Bakü’de tamamladığı iki üniversite eğitiminin ardından, “BRITISH PETROLEUM” projesi kapsamında, yılın en iyi öğrencileri arasında yer alarak, eğtimine Hollanda’da devam etti.

BELARUS TEMSİLCİSİ: SVETLANA AGARVAL

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Belarus’u Svetlana Agarval temsil edecek. Belarus Üniversitesi vokal bölümünde eğitim alan Svetlana Agarval Hindistan’da yaptığı müzik çalışmaları ile tam bir Bollywood yıldızı. Svetlana Agarval Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda ülkesini Güneş Abasova imzalı “Meni Anla” adlı şarkısıyla temsil edecek.

İSVEÇ TEMSİLCİSİ: ARGAVAN AGİDA

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda İsveç’i Argavan temsil edecek. Argavan İran’da dünyaya geldi. Henüz küçük yaşlarında ailesi ile İsveç’e yerleşen şarkıcı 12 yıldır müzik çalışmalarına burda devam etmektedir. 2010 yılında Londra’da düzenlenen “Googoosh Music Academy”de yer alan Argavan, 2014 yılında “Zen” adlı kitabını yayınladı. Argavan ülkesini Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda “Dirçeliş” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Elvin Novruzov, bestesi ise Ylva ve Linda aittir.

LETONYA TEMSİLCİSİ: OKSANA BİLERA

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Latviya’yı Oksana Bilera temsil edecek. Letonya, Riga’da dünyaya gelen Oksana Bilera, 14 yaşından itibaren Oleg Orlov’dan opera dersleri almaya başladı. 2003 yılından itibaren ise Vladimır Okunem ile çalışmaktadır. 2006 yılında Moskova Çağdaş Sanat Enstitüsünde eğitim alan şarkıcı, Letonya’yı “Yakışıyor Bize Bu Sevgi” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova’ya aitken, müziği ise Viktor Noskin imzası taşıyor.

MOLDOVA TEMSİLCİSİ: POLİNA STEFOGLO

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Moldova’yı Polina Stefoglo temsil edecek.Çocuk yaşlarından müzik eğitimi alamaya başlayan Polina Stefgolo, Modova Kişineva müzik okulunda piyano eğitimi aldı. Şarkıcı, 2000 yılında “Gaguz Yıldızı”, 2015 yılında “Moldova Yıldızı” adlı şarkı yarışmalarında, 2016 yılında ise “Can Dolgasında”da derece aldı. Polina Stefoglo Moldova’yı “Yallah Yallah” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova, müziği ise Oleg Baralyuk imzası taşımaktadır.

POLONYA TEMSİLCİSİ: OLGA ŞİMANSKAYA

Türkvizyon Şarkı Yarışmasın’da Polonya’yı Olga Şimanskaya temsil edecek. Olga Şimanskaya 2015 yılında Eurovizyon şarkı yarışması Polonya elemelerinde “My Universe” şarkısı ile finalist oldu. Şu anda ilk solo albüm çalışmasına devam eden Olga Şimanskaya ülkesini “Masal Gibi Bu Dünya” adlı şarkı ile temsil edecek. Şarkının sözleri Güneş Abasova, müziği ise Leonid Şirin imzası taşıyor.

UKRAYNA TEMSİLCİSİ: NATALYA PAPAZOGLU

Aslen Gagauz olan Natalya Papazoglu 11 Nisan 1983 tarihinde, Kalush, Ivano-Frankivsk bölgesinde dünyaya geldi. Annesinin müzikal kariyerine karşı çıkması sonucu Natalya Papazoglu, Kimya- Teknolojil Kolejinden 2001 yılında mezun oldu. 2004 yılında Uluslararası İşletme Fakültesi Ternopil Ulusal Ekonomi Akademisi’nde eğitim almaya devam etti.

AZERBAYCAN TEMSİLCİSİ: AYDAN İLAHZADE

Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı Aydan İlahzade temsil edecek.. Aydan İlahzade 25 mayıs 2003 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya geldi. Bakü’de lise eğitimine devam eden Aydan İlahzade, çocuk yaşından itibaren müziğe olan ilgisi sonucu müzik akademisi vokal bölümünde eğitim alarak 2017 yılında mezun oldu. Eğitim süresi boyunca takdir ve başarı diplomaları ile ödüllendirilen Aydan İlahzade 2016 yılında Azerbaycan’da düzenlenen şarkı yarışması “Azerbaycan’ın Sesiz Bala” projesinin galibi oldu.