Türkvizyon 2015 Irak TEMSİLCİSİ: OĞUZ SIRMALI

Türkvizyon 2015 Irak TEMSİLCİSİ: OĞUZ SIRMALI

1977′de Ankara’da doğan Oğuz 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan bölümünden Prof.Yalçın Davran’ ın öğrencisi olarak okul üçüncülüğü ile mezun oldu. 

Kültür Bakanlığı bursu ile Floransa’ daki Luigi Cherubini konservatuarında eğitim gördü. Yurtiçinde çeşitli şan yarışmaları kazandı. 2004 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesinde ilk defa Carmen ve Uçan Hollandalı ile kariyerine başladı. Uçan Hollandalı ile Aspendos Opera festivalinde de sahneye çıktı. 2005 Ankara Devlet Opera ve Balesine katıldı ve 2007 yılında kurumun açtığı sınavı kazanarak kadrolu sanatçısı oldu. Bugüne dek çok sayıda konsere çıkmış ve birçok operada solo roller oynamıştır. Bu eserlerden bazıları Carmen, Uçan Hollandalı, Madama Butterfly, Aşk-ı Memnu, Venedik’ te bir gece, Rita, Tannhauser, Bir Tenor Aranıyor, Evlilik sözleşmesi, Kont Drakula, Ali&40, Çingene Baron olarak sayılabilir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı opera bölümünde de Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya devam ederken 2011 yılında “Sırmalı” adlı grubuyla “Gençlik Rüyası” adlı ilk albümünü 2013 yılının Mayıs ayında piyasa sürdü. İsveç Büyükelçisi ve emekli Generallerin de rol aldığı ilk klip Ah bir ataş ver‘in çekimleri Türkiye’de ve Dünyada ilk defa Deniz Kuvvetleri Komutanlığından alınan özel izin ile Gölcük donanma komutanlığındaki  Firkateyn ve Denizaltılarda anıtında yapıldı ve yazılı ve görsel basında büyük ölçüde yer aldı.Albümden ikinci klip “Seni beklemez zaman” 2014 yılının ilk günlerinde  yayınlandı. 2015 eylül ayından itibaren eski grup arkadaşlarının bir kısmının da desteğiyle “SIRMALI” adı altında solo çalışmaya başladı. Oğuz halen solo çalışmalarına devam etmektedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.