TÜRKVİZYON 2020’DE KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ’Nİ ALMAZ KOPZHASAR, TEMSİL EDECEK

TÜRKVİZYON 2020’DE KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ’Nİ ALMAZ KOPZHASAR, TEMSİL EDECEK

Almaz Kopzhasar, “Türkvizyon Şarkı Yarışması 2020” Kazakistan temsilcisi.

Almaz Kopzhasar, köklü bir geçmişi olan Taraz şehrinde dünyaya geldi.

Taraz şehri, Kazakistan Cumhuriyeti’nin Jambıl Vilayetinin idari merkezidir ve bir zamanlar Büyük İpek Yolu üzerinde önemli bir nokta olarak hizmet vermiştir. Taraz birçok yetenekli ve tanınmış insanların doğduğu yerdir.

Almaz Kopzhasar, 2006 yılında ilk kez sahnede yer aldı, 2017 yılından bu yana sahnelerde yer almaktadır. Avrasya Müzik Ödülü ve Yılın Seçimi dahil olmak üzere bir çok müzik ödülüne aday gösterildi, 2019’da “Suyemin Janym” (Seviyorum Canım) şarkısı ile ilk video klipini yayınladı.

Almaz’ın Türkvizyon 2020 yarışmasında söyleyeceği şarkı aşk ile ilgili olacak.

Алмаз Копжасар

Алмаз Копжасар родился в городе Тараз, имеющем многовековую историю. Административный центр Жамбылской области Республики Казахстан некогда служил важным пунктом на Великом Шёлковом пути. Тараз является малой родиной для многих талантливых и одаренных людей.

Свою творческую деятельность Алмаз Копжасар начал в 2006 году, на эстраде работает с 2017 года. Номинировался на ряд музыкальных премий, в числе которых Евразийская музыкальная премия и Выбор года. В 2019 году выпустил свой первый видеоклип на песню «Сүйемін Жаным».

На международном конкурсе Turkvizyon-2020 Алмаз собирается презентовать свою новую песню, которая тоже будет о любви.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.