TÜRKVİZYON 2020’DE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’Nİ ÇAĞIL İŞGÜZAR, TEMSİL EDECEK

TÜRKVİZYON 2020’DE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’Nİ ÇAĞIL İŞGÜZAR, TEMSİL EDECEK

16 Mart 1981’de Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da doğdu. Asıl ismi Çağıl İşgüzar olan sanatçı müzisyen bir ailenin içinde olduğu için çok küçük yaşlarda gitar ile tanıştı ve ilk müzik eğitimini 6 yaşındayken babasından almaya başladı.

Daha sonra farklı eğitmenlerden gitar ve piyano dersleri alarak ilk sözlü bestesini 12 yaşında ortaokul döneminde yaparak bestecilik serüvenine başlamış oldu.

Lise yıllarında çeşitli gruplarda gitar çalarak birçok etkinlikte sahne alarak müzik dalında birçok başarılara imza attı.

1998 yılında yükseköğrenimi için Bursa’ya gitti. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik bölümünde eğitimine başladı. Aynı yıl içerisinde kurmuş olduğu “Virüs” isimli müzik grubuyla müzik prodüktörlüğünü üstlendiği bir albüm yaptı.

Albümün kayıt sürecinde stüdyo ortamlarından etkilenerek müzik teknolojileri ve aranjörlük üzerine çalışmalara başladı. Üniversite yıllarında birçok profesyonel müzisyen ve aranjörlerle çalışma imkânı buldu.

2003 yılında eğitimini tamamlayıp Kıbrıs’a döndükten sonra kendi kayıt stüdyosunu kurdu.

Bir çok Sanatçı’nın albüm çalışmalarında prodüktör, aranjör ve gitarist olarak yer aldı. Bir çok Uluslararası Festival ve Projeler ’de ülkesini temsil etti. 2009 yılında kardeşi ile birlikte kurdukları “Rast” isimli müzik grubuyla tüm düzenlememler ve bestelerin kendine ait olduğu “Rastlaşma” ve “Düş Bozumu” adlarını taşıyan 2 tane albüm yaptı.

2017 yılında kendi solo projesi olan “Aşkın İzleri” albümü için çalışmalara başladı.

ŞARKI ADI: ACITIR HEP HAYALLERİM

Söz: ÇAĞIL İŞGÜZAR-ELİZ VOLKAN

Müzik: ÇAĞIL İŞGÜZAR

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.