TÜRKVİZYON 2020’DE TATARİSTAN’I DILIYA AHMETŞINA, TEMSİL EDECEK

TÜRKVİZYON 2020’DE TATARİSTAN’I DILIYA AHMETŞINA, TEMSİL EDECEK

Diliya Ahmetşına, “Türkvizyon Şarkı Yarışması 2020” Tataristan temsilcisi.
Diliya Ahmetşına genç bir şarkıcı, uluslararası yarışmalarda başarılar elde ederek “ulusal müzik ödülü” sahibi oldu.
Diliya ‘nın adı Farsçadan çevrildiğinde “can, kalp” anlamına geliyor.
Tataristan halk şarkılarını seslendirerek “Moң” ödülüne sahip oldu. 9 yaşından beri şarkı söyleyen Diliya, farklı tarz ve türlerde kendini deniyor ve çeşitli dillerde geniş bir repertuvara sahip.
2011 senesinde Bulgaristan’da ilk single’ı “The Blue Lagoon” dj Robien M. ile birlikte İngilizce olarak çıkardı. Şarkılarını müzik platformunda dinleyicileri ile buluşturdu.
Diliya Ahmetşına son zamanlarda kendi ana dili olan Tatarca şarkılar seslendirip klipler çekiyor. Seslendirdiği birçok eserin söz ve müziği de kendisine aittir.

Şarkı
Şarkı sözleri – Fauziya Gaynanov’a, Farit Ahmetşin,
müzik – Farit Ahmetşin.
“Gafu it, avılım”

Дилия Ахметшина – молодая певица, лауреат международных конкурсов, обладатель “национальной музыкальной премии”. Ее имя в переводе с персидского означает “душа, сердце”.  Владеет “моң” – задушевный стиль исполнения татарских народных песен. Дилия поёт с 9 лет, пробует себя в разных стилях и жанрах, имеет большой репертуар на различных языках. Первые синглы записала в 2011 году на английском языке совместно с dj Robien M., которые вошли в альбом “The Blue Lagoon”, выпущенный в Болгарии. Треки быстро нашли своего слушателя в мире электронной музыки. В последнее время певица занимается записью песен и съёмками клипов на родном татарском языке, является автором некоторых текстов и мелодий собственных песен.
Песня
«Гафу ит, авылым» слова Фаузия Гайнанова, Фарит Ахметшин, музыка Фарит Ахметшин.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.