TÜRKVİZYON 2020 BAŞLIYOR

TÜRKVİZYON 2020 BAŞLIYOR

Bugün 50’den fazla ülkeye ve yüz binlerce izleyiciye hitap eden Türk Müzik Birliği Televizyonu (TMB TV)’nin önemli projelerinden “Türkvizyon Şarkı Yarışması”na ev sahipliği yapmaktadır.   

“Türkvizyon Şarkı Yarışması”, Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 1’nci yarışma 2013 yılında Eskişehir’de, 2’nci yarışma 2014 yılında Tataristan’ın Başkenti Kazan’da, 3’ncü yarışma ise 2015 yılında Aralık ayında İstanbul’da Türkvizyon Şarkı Yarışması” büyük bir başarıyla gerçekleştirilmiştir. 4’ncü “Türkvizyon Şarkı Yarışması” 2020 yılında İstanbul’da online olarak Aralık ayında gerçekleştirmesi öngörülmüştür.   

“Türkvizyon Şarkı Yarışması”nın amacı Türk dünyasının bağımsız Devletlerinin, Özerk Cumhuriyetlerinin, ayrıca Türk dili lehçelerinin ve yerel Türk halklarının temsil edildiği ülkelerden modern müzik  performansını göstermek. Tüm müzik dünyasına Türk Dünyasının kardeşçe dayanışma ve çağdaş müziğini, bunun yanı sıra ortak kültürlerini göstermek. Türk Dünyasının müzik kültürünün gelişimini desteklemek, Türk dünyasının dillerine ve lehçelerine sahip dost ülkelerini bir araya getirmektir.  

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • Merve Öztürk cevap

    Dört gözle bekliyorum :))

    Kasım 20, 2020 , 2:18 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.