TÜRKVİZYON 2020’DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ ERTAN & İSRAFİL TEMSİL EDECEK

TÜRKVİZYON 2020’DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ ERTAN & İSRAFİL TEMSİL EDECEK

Şarkı İsmi: Ne Yaptıysam Olmadı.

Söz Müzik: İhsan Ertan Kaya

İhsan Ertan Kaya, yıllardır turizm sektöründe olan, ilkleri yaratan başarılı çalışma hayatı, çocukluktan beri gelen müzik aşkı ile tekne gezilerinde ki canlı müzik solist performansı.

İsrafil Üstündağ, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak, gitarla başlayan ve gelişen besteler ,performanslar.

Uzun yıllardır, 2010 yılından bu yana İstanbul Boğazında gezen turizm teknelerinde müzik ile başlayan birliktelik sonucu doğan ikili…

Göstermiş oldukları canlı performanslarındaki başarıları ile dikkat çekmeye başladı. Kendi Türkçe bestelerinin yanında, Arapça, Hintçe,İspanyolca,İngilizce,Rusca vb .dillerde repertuarları geniş yelpazesi ile hatırı sayılır müzik ve şarkı ziyafeti veriyorlar.

Kendilerine özgün bu çalışmalar ,zaman içersinde kendi dinleyicilerinin beğenisi ile oluşan enerji sanatçıları kendi bestelerini düzenlemeye itti.

2015 yılında müzik direktörü ile çalışmaya başlayan Ertan V İsrafil , albümde yer alan şarkıların söz ve müziklerini hazırladı. 2017 yılında “KAPIKULU” albümünü Aralık ayında piyasaya sürdüler.Müzik marketlerde ve digital platformlarda sunulan albümleri başarı elde etmeye başladılar ..

‘’Deneyelim Sil Baştan’’ adlı şarkı video klip çalışması ile yüksek beğeni topladı.

Görülen ilgi üzerine ‘Deneyelim’’ isimli single çalışması video klibiyle birlikte tamamlanmış olup Eylül 2018’ yılında yayına

girmiştir. Klipte ünlü bir filmin oyuncuları rol almıştır. Bu çalışma yüksek beğeni toplamıştır.

Daha sonraki çalışmaları olan ‘’Biz Kaybettik’’ adlı single ve klibi Ocak 2019 tarihinde yayına alınmıştır.

2019 yazında çalışmaları devam etmiş Dibine Dibine adlı single klibi ile birlikte yaza damga vuran parçalar listesinde yer almış ve beğeni toplamıştır. Halen Tv ve radyolarda istek alan ve yayında olan şarkıdır.

En son olarak 2020 yılında ses getirecek single Hep Çeyrek Var klibi ile birlikte digital platformlarda , radyolarda TV lerde yayınlanmaya başlamış yoğun bir ilgiyle karşılaşmıştır. Yine 2020 Ekim Ayında Artık Yoksun isimli single ve klibi yayına girmiş olup ilgiyle izlenmeye devam etmektedir.

Ertan V İsrafil hafızalardan kolay kolay silinmeyecek şarkılarla dolu olan albümleriyle ülkemizin Türk müziğine yepyeni bir soluk getiriyordur ve getirmeye devam edecektir.

İkilinin müzikte hedefi,en iyilere imzalarını atıp, müzikseverlerin kulağında , dilinde kalıcı olabilmektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.