TÜRKVİZYON ŞARKI YARIŞMASI ESRA BALAMİR VE REFİK SARIÖZ VE NERMİN BARIŞ’’IN SUNUMUYLA 20.12.2020 PAZAR GÜNÜ SAAT 16:00’DA TMB TV’DE

TÜRKVİZYON ŞARKI YARIŞMASI ESRA BALAMİR VE REFİK SARIÖZ VE NERMİN BARIŞ’’IN SUNUMUYLA 20.12.2020 PAZAR GÜNÜ SAAT 16:00’DA TMB TV’DE

Türkvizyon Şarkı Yarışması 20.12.2020 Pazar günü saat 16:00’da Esra Balamir, Nermin Barış ve Refik Sarıöz’ün sunumuyla TMB TV ekranlarında canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Yarışma, katılımcı ülkelerinin sanatçılarının önceden kaydedilmiş performansları ile ekranlarda olacaktır. Katılımcı her ülke bir jüri tarafından temsil edilecektir.

Yarışmanın kazananı jüri oylaması ile belli olacak ve her ülkenin jürisi video konferans aracılığı ile canlı yayına katılacaktır.

Temsilcileri belli olan ülkeler;

Kazakistan Cumhuriyeti temsilcisi Almaz Kopzhasar, R.F. Saha Yakutistan Cumhuriyeti temsilcisi Umsuura, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi Çağıl İşgüzar, Irak Türkmenleri temsilcisi  Sarmad Mahmood, Kazakistan Uygur Türkleri temsilcisi Sada Grubu, Arnavutluk temsilcisi İlıre İsmayli, R.F. Tümen temsilcisi Adilya Tuşakova, Azerbaycan Cumhuriyeti temsilcisi Aydan Ilhaszade, Sırbistan Cumhuriyeti Novi Pazar temsilcisi Haris Skarep, Ukrayna temsilcisi Natalya Papazoğlu, Gagavuzya temsilcisi Arnaut Yulia Zaharievna, Romanya temsilcisi Sunai Giolakai, Tataristan temsilcisi Dılıya Ahmetşına, Almanya temsilcisi Seyran, Bosna-Hersek temsilcisi Armin Muzaferiya, Kuzey Makedonya temsilcisi Cengiz Sipahi, R.F Hakasya Cumhuriyeti temsilcisi Darya Taçeeva ve Türkiye Cumhuriyeti temsilcisi Ertan&İsrafil, Moldova temsilcisi Pelageya Stefoglo, Belarus temsilcisi Svetlana Agarval, Polonya temsilcisi Mishelle, Rusya temsilcisi Olga Napoli, R.F. Nogay Türk Topluluğu temsilcisi Janna Musaeva olarak açıklanmıştır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.